Logo

Саме на нього лягає відповідальність за відсутність багів і саме він створює ефективні практики, що поліпшують роботу команди. До світових тенденцій потрібно підлаштовуватися, отже, вчитися користуватися новими інструментами та проєктами, моніторити новини та відвідувати курси підвищення кваліфікації. Є достатньо можливостей, які люди або не хочуть бачити або не мають достатнього досвіду чи впевненості, щоб ними скористатися.

Візьміть відповідальність за проєкт або спринт, доведіть, що ви зможете здати його і не зірвати дедлайн. Згідно з дослідженням HBR, розв’язування проблем займає третє місце з sixteen навичок, які впливають на успіх лідера. Хороший тімлід знає, що проблеми неминучі, вчиться їх передбачати й здобути максимум з набутого досвіду. Мій пойнт в тому що міняти невелику технічну відповідальність, цікаві задачі й вільний час на відповідальність менеджера і їх рівня шкуроздирання — це не той трейдофф який можна назвати хорошим. Навіть розрулити проблеми між людьми — це зовсім інший компот ніж колупатись в якомусь юніттесті чи холіварити про фреймворки. Про тактовність дуже тонко й точно, але це все одно не показник що то начальнік, цим скоріше часто користуються в офіс політікс щоб подомінувати чи підісрати чи роботу спихнути.

Менеджерські Функції Тімліда

Бізнес-консультант Джим Коллінз понад п’ять років аналізував проривні компанії на кшталт Gillette і Philip Morris. Він пояснив, чому одні організації здійснюють прорив, коли інші стоять на місці. Автор розповідає про головні принципи HR, рівні лідерства, особливості кадрової політики великих компаній і кейси, які допомогли брендам просунутися «від хорошого до величного». Портал DOU.ua 2020 року опублікував дослідження зарплат тімлідів та інших IT-спеціалістів в Україні.

Багатьом людям хочеться почувати себе частиною чогось більшого. Коли ви ділитесь із командою відповіддю на питання «чому», вони відчувають значущість своєї роботи, розуміють, що займаються важливою справою, а не тільки вирішенням завдань поточного спринту. Це дуже об’єднує команду, робить її сильнішою, а кожного із її членів — більш щасливими. Розробники далеко не завжди можуть побачити проблеми користувачів. Заохочуйте розробників до саппорту, наприклад, відповідати на два дзвінки користувачів на місяць.

team lead як ним стати

Для цього тімлідові треба прокачувати емоційний інтелект і емпатію. Не треба забувати й про корпоративи й тимбілдінги — це теж реально крута можливість поспілкуватись неформально і познайомитись з членами своєї команди. Однак, хочеться зауважити, що компанія https://wizardsdev.com/ не має очікувати від розробників, що він/ вона гарантовано стане тимлідом після певного успішного періоду співпраці. Частіше за все потреба в тимліді виникає тоді, коли процеси ускладнюються і потребують централізованого підходу та систематизації.

Ваші сильні скілли розробника можуть стати на заваді кар’єри тімліда. Більшість проблем, з якими стикається лідер команд, стосуються взаємодії з людьми і не пов’язані із технічними аспектами. Що зазвичай робить хороший розраб, коли знаходить баг? Але коли тімлід кидається виправляти помилку в коді, це означає, що він, як менеджер, не є хорошим командним гравцем. Team Lead залишається розробником, але працювати «руками» він відтепер буде менше, ніж читати та перевіряти код.

Хочете Працювати З Нами Й Отримувати Максимальний Результат Від Інтернет-реклами Та Просування?

Головною метою її діяльності є забезпечення успішної реалізації проектів, виконання технічних завдань та планування робіт в команді. Наприклад, усі кажуть про те, що задачі повинні бути цікавими, щоб тримати спеціаліста у тонусі. Але у мене був кейс, коли розробник отримував цікаву роботу цілий рік. На мітингу виявилось, що цього йому вже недостатньо, і тому важливо було думати над наступним стимулом і пунктом його розвитку. Такі речі тимлід повинен обов’язково обговорювати разом зі спеціалістом аби забезпечити потім мотивацію на довгий час. У нас є таск трекери, а також додаткові тули, які дозволяють оцінити зайнятість розробника та продуктивність за певний період.

До речі, у книжці автор розвінчує міфи про багатозадачність, тайм-менеджмент і багатогодинну роботу з орієнтацією на результат. Ділимося, як прокачатися від мідла до посади тімліда й посісти високооплачувану позицію в компанії. У добірці нижче — чеклист «молодого бійця», а також книжки, що допоможуть поліпшити навички. Team Lead також відповідає за технічну сторону проекту.

team lead як ним стати

Якщо виникає проблема у спеціаліста, потрібно включитися й допомогти з її розв’язанням. Також необхідно бути в курсі багатьох процесів і не випускати їх з поля зору. Певний період часу статті в блог писала тільки я, з керівником лише узгоджувала теми.

Кому Не Підходить Посада Тімліда?

Якщо виявиться, що це не ваше, ви просто отримаєте цінний досвід та нічого не втратите. Коли командою керує поганий лідер, це гальмує продуктивність щонайменше на 5-10%, що може коштувати компанії чималу суму. Тож якщо ви бажаєте не просто стати тімлідом, а стати справжнім лідером команди, доведеться багато вчитися та прокачувати лідерські скілли. Так, це необхідно, перш за все, щоб не втратити навички, інакше буде важко зробити код рев’ю та вчасно помітити помилки (та й у цілому заслужити довіру команди). Вважаємо, сумнівів щодо того, хто такий тімлід і які у нього обов’язки — у вас не лишилося.

team lead як ним стати

Висока внутрішня вмотивованість та проактивність для зосередження та заохочення працівників.

Для прокачування навичок прогнозування треба розуміти проєкт у комплексі, оцінювати «вузькі місця» й визначати ризики. У перспективі це допоможе розібратися, які вирішення в бізнесі треба оперативно прийняти. Майбутні спеціалісти вищого рангу самі розв’яжуть дрібні проблеми, у разі потреби зберуть потрібні дані, зробивши запит на них у колег чи проджекта. Має значення також уміння ставити правильні запитання. JavaScript – важлива мова програмування для веб-розробки. Книги забезпечують глибше розуміння мови та надають практичні поради.

Не кожен хто так підкатує — бос, але бос підкатує справді так. В європках трошки інша причина й динаміка, але результат той же в принципі. Загалом в збитих командах досить все дірект іде і в плані комунікації навіть. Якщо ви хочете спробувати, але не маєте впевненості, що впораєтеся — візьміть для початку на поточній позиції трохи більше відповідальності. Також дослідіть, які якості тимліда вже маєте, а які ще потрібно прокачати, створіть план особистого навчання, поставте реальні дедлайни та впевнено йдіть до своєї мети.

Допоможе прокачати системне мислення й систематизувати підхід до життя. Перший рік у Webpromo працювала лінкбілдером віддалено (розміщувала лінки на сайти клієнтів на сторонніх ресурсах). Через рік вперше потрапила в офіс Webpromo на співбесіду. Так стала Junior SEO-спеціалістом, а через 2 роки — Middle. Перейдіть до своєї поштової скриньки, щоб підтвердити підписку.

team lead як ним стати

Коли людина співпрацює з компанією вже довгий час, рано чи пізно вона замислюється над перспективами розвитку, і в багатьох випадках це можливість рухатись до менеджерської позиції. Іноді людина постає перед нелегким вибором, в яку сторону розвиватись краще — як тимлід, техлід, старший розробник. З часу, коли я приєдналася до команди SmartyAds, багато що змінилося в компанії, ми реструктурували та реорганізували команду.

Лідер бере на себе відповідальність, а не звинувачує інших. З розширенням команди розробників виникає потреба в ефективному керівництві. Щоб поєднувати «технічне» та team lead вакансии «управлінське» лідерство, треба розвивати різноманітні скіли. Це гарантує зростання до тімліда й вибудування злагодженої роботи engineering-команди в компанії мрії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *